Bez Bebek Atölyesi

Bez Bebek Atölyesi

İğne ve benzeri aletlerle kumaş, deri, hasır gibi malzemeler üzerine renkli ya da renksiz ipliklerle yapılan şekillere nakış ismi verilmektedir. Nakış sanatının tarihi çok eskilere ilk insanlara kadar dayanmakta, yapılan araştırmalarda o devrin insanlarının kendilerine has nakışları ortaya çıkmaktadır.

11. ve 12. yüzyıllarda nakış sanatının Türklerde özellikle Selçuklularda gelişmesiyle, ipek zemin üzerinde değişik motifler ve şekiller çizilmeye başlanmıştır. Doğu batı ticaretinin artması, doğuda nakış alanındaki gelişmelerin batı tarafından tanınmasına ve yayılmasına sebep olmuştur.

Günümüzde patiska, keten, çuval, saten, tül, şifon, kadife, ipek gibi birçok kumaş çeşitleri üzerine uygulama yapılabilen dikiş, nakış çalışmalarında kumaş kadar, kullanılan ipin kalitesi ve iğnenin de önemli bir yeri vardır.

Hasır şapkalara motif işlemek, kendi clutch çantanızı tasarlamak, kapı süsleri hazırlamak, bez bebek ve bez çanta dikmek isteyenler için atölyemizde modern ve geleneksel işlemeleri öğrenebilir, dikiş nakış sanatıyla şık ve pratik ürünler elde edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kendi
el emeği ve göz nuru çalışmalarınızı ortaya çıkarmanın heyecanını yaşayabilir, evinizi harika tasarımlarla canlandırabilirsiniz.